Nepsigaretten met uitwerpselen steeds vaker in ons smokkelcircuit

bewaar artikel
Door: redactie
30/10/09 - 08u23

Vijf procent van alle sigaretten in België is van frauduleuze makelij. Doorgaans bevatten ze grote hoeveelheden benzeen, rattenuitwerpselen en insecteneieren. Dat zegt een Nederlands onderzoek naar sigarettensmokkel en de Belgische douane bevestigt het, schrijft De Morgen.
 
Rattenuitwerpselen

België blijkt niet enkel een draaischijf voor sigarettensmokkel, hier worden ook nepsigaretten opnieuw verpakt. Bovendien blijken de smokkelbendes hun zaakjes ook uit te breiden, onder meer richting drugshandel.
 
Het is volgens De Morgen al langer bekend dat de Belgische havens een draaischijf zijn voor de smokkel van sigaretten richting Groot-Brittannië en Ierland. De rookwaar wordt gefabriceerd in Rusland en China en wordt illegaal verscheept over het Kanaal. Dat is goed voor 100 tot 400 miljard frauduleuze sigaretten per jaar.
 
400 miljard nepsigaretten

Steeds vaker blijkt het te gaan om namaaksigaretten, aldus een rapport naar sigarettensmokkel dat besteld werd door de Nederlandse Stichting Sigarettenindustrie. Tien jaar geleden werden "echte" sigaretten gesmokkeld, nu is 80 procent nep.
 
Uit Nederlandse analyses blijken ze dan ook vol rommel te zitten. Volgens gerechtelijke bronnen zijn ze, net als de nepmerken, onder meer te vinden in Antwerpse nachtwinkels. Daar is de vraag naar goedkope producten groot en de bron, de haven, nabij. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!