Ex-vrouw vermoorde veehandelaar Van Rie nog in ziekenhuis

bewaar artikel
Door: redactie
12/10/09 - 10u25
De drie verdachten van de moord op Van Rie.

Monica Simoens, de ex-vrouw van de in 1998 vermoorde veehandelaar Roger Van Rie, zal vandaag nog geen getuigenis afleggen voor het Gentse hof van assisen. De vrouw, de huidige partner van beschuldigde Ivan Lippens, viel vrijdag flauw in de assisenzaal en bevindt zich nog altijd in het ziekenhuis voor observatie.
 
De gepensioneerde veehandelaar Van Rie werd op 8 januari 1998 's morgens aangetroffen in zijn boerderij. De speurders gaan ervan uit dat de eerste beschuldigde Ivan Lippens, de nieuwe vriend van Van Ries ex-vrouw, drie mannen had aangezocht om de veehandelaar te doden. Chris Schmitz, Agnel Verplancke en Carlos Ardeel staan terecht als vermoedelijke uitvoerders van de moord.
 
Kroongetuige
De 73-jarige Simoens wordt als de kroongetuige in de zaak beschouwd. Kinderen van Van Rie vermoeden dat Lippens de dader was, met als mogelijk motief de spanningen tussen hun vader en moeder over eigendommen en geld. Lippens houdt echter zijn onschuld vol.
 
Simoens werd vrijdagavond naar het ziekenhuis gebracht. Afhankelijk hoe haar gezondheidstoestand evolueert zal in de loop van de week beslist worden of de vrouw nog komt getuigen, zei assisenvoorzitter Erik Van de Sijpe. (belga/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!