Een jaar nadat Antwerpen het vernieuwde parkeerbeleidplan invoerde, noteert de stad meer inkomsten per automaat (plus 7 pct) en minder langparkeerders (min 7 pct). Dertig procent van de parkeerders betaalt via sms. Dat blijkt uit een stand van zaken die bevoegd schepen Ludo Van Campenhout (Open Vld) dinsdag gaf in de raadscommissie parkeren.
"Het is moeilijk om iedereen gelukkig te maken met een parkeerbeleid", zei Van Campenhout. "Iedereen wil overal een gratis plaats vinden en dat is simpelweg niet haalbaar. Het beleid dat de stad in samenwerking met het Gemeentelijke Autonoom Parkeerbedrijf Antwerpen (GAPA) voert, is een sturend en rantsoenerend beleid. Onze prioriteit gaat uit naar parkeerplaats voor bewoners en kortparkeerders."
Dat wil de stad doen door meer plaatsen te creëren en bestaande plaatsen te optimaliseren. Zo moet een parkeermakelaar, die in oktober wordt aangesteld, ervoor zorgen dat privéparkings die 's avonds leegstaan, ingezet kunnen worden voor buurtbewoners. Daarnaast kondigde Van Campenhout de oprichting van een parkeerfonds aan dat de opbrengsten van het langparkeren opnieuw investeert in mobiliteitsinitiatieven. Andere projecten waaraan gewerkt wordt, zijn speciale parkeerplaatsen voor motorrijders, een specifieke parkeerregeling voor winkelstraten en meer op- en afstapplaatsen voor toeristenbussen.
"We merken dat het plan werkt en trachten constant bij te sturen waar nodig", aldus Van Campenhout. "Het doet ons ook plezier dat het sms-parkeren snel wordt opgepikt."
In 2008 bedroeg de totale opbrengst van het parkeerbeleid bijna 13 miljoen euro, waarvan 9 miljoen uit de automaten en 4 miljoen euro uit retributies. Dat is een verbetering van 2,5 miljoen op het totaalbedrag van 2007. (belga/mvl)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


