Kamerlid Open Vld hekelt Flahaut

bewaar artikel
Door: redactie
5/12/07 - 18u36
André Flahaut.

Kamerlid Luk Van Biesen (Open Vld) kaart een nieuw geval van "oneigenlijk gebruik" van de thesaurierekeningen aan. Het gaat om onderbrekingsuitkeringen die door Defensie worden betaald aan sommige militairen in het kader van een vrijwillige vervroegde uitstap. Met de praktijk zou voor de periode 1999-2007 5,8 miljoen euro zijn gemoeid.

Facturen niet indienen
De uitkeringen zouden in principe deels kunnen worden teruggevorderd van de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA). Volgens Van Biesen had Defensieminister André Flahaut er in 2000 bij toenmalig minister van Werk Laurette Onkelinx op gewezen dat het KB dat de regeling inzake de terugvordering vastlegt nog moest worden afgerond. Door het ontbreken van het KB konden de terugvorderingsfacturen niet worden opgesteld of ingediend.

Buiten begroting
"We zijn nu zeven jaar later en er is nog steeds geen aanzet genomen om dit in orde te brengen", stelt Van Biesen. "Het totale bedrag door Defensie uitbetaald en geprefinancierd, bedraagt nu reeds 5,8 miljoen euro. Dit bedrag werd dus wel degelijk besteed door de buiten begroting bestaande schatkistrekening". (belga/odbs)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!