Dat het hoofd van de federale politie zijn secretaresse heeft gepromoveerd, is een interne personeelszaak van de federale politie. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Patrick Dewael (Open Vld) in de bevoegde kamercommissie verklaard in antwoord op een vraag van Michel Doomst (CD&V). Om het dossier beter te kunnen beoordelen, wacht Dewael naar eigen zeggen op het onderzoek van het Comité P.
Ophef
In de media ontstond gisteren veel ophef over de promotie van Sylvie Ricour, de secretaresse van Fernand Koekelberg, het hoofd van de federale politie. Koekelberg benoemde haar tot expert in zijn strategische cel, waardoor ze meteen van niveau C opklom tot niveau A. De beslissing zou bij de politie(vakbonden) voor veel ophef zorgen. Volgens minister Dewael is dit echter een interne personeelszaak. Als bevoegd minister moet hij dergelijke beslissingen wel formeel goedkeuren, maar aangezien het er zoveel zijn, dient hij naar eigen te vertrouwen op de expertise van de administratie van de politie. "Dat vertrouwen is tot op heden nog nooit beschaamd", klonk het in de Kamercommissie Binnenlandse Zaken.
"Persoonlijke keuze"
Toen de zaak in het nieuws kwam, heeft Dewael het dossier opgevraagd. Ondertussen wacht de Open Vld-minister op het onderzoek dat het Comité heeft opgestart. Indien nodig zal Dewael een bijkomend verslag vragen, stelde hij.Dewael benadrukte dat de commissaris-generaal (het hoofd van de politie) en de directeurs-generaal over een heel grote vrijheid beschikken om een beperkt aantal medewerkers te kiezen voor beleidsondersteuning. Dat is per kb geregeld. "Het is een persoonlijke keuze van de commissaris-generaal, waarover ik mij in mijn hoedanigheid van minister ook niet hoef uit te spreken", zegt de uittredende minister van Binnenlandse Zaken.
Dewael wees er tot slot nog op dat het niet om een benoeming of een bevordering, maar om een tijdelijke aanstelling gaat waarvoor geen diploma of examen vereist is. Dat betekent dat de betrokkene slechts tijdelijk in een hoger niveau terechtkomt. (belga/gb)


