ING hervormt kantorennet en schrapt 850 banen in België

bewaar artikel
Door: redactie
7/11/07 - 08u22

De Nederlandse bankverzekeraar ING gaat de volgende vijf jaar zijn kantorennetwerk in België hervormen met meer aandacht voor 'direct banking'. Dat gaat gepaard met het verdwijnen van 850 voltijdse equivalenten, zo meldt ING. Direct banking omschrijft ING als bankieren via internet of callcenters, dus zonder 'fysiek' contact. De bankverzekeraar investeert 94 miljoen euro over vijf jaar voor de operatie. Het huidige aantal kantoren (794) blijft behouden, maar wordt omgevormd tot 242 volledig uitgeruste kantoren en 552 kleinere kantoren, proxy-kantoren.

Direct banking
Die zijn uitgerust met automatische selfbanken, aangevuld met een open onthaal en een gescheiden adviesruimte, en hebben dus geen loketten. Er wordt voorts geïnvesteerd in het platform internetbankieren en het verdubbelen van de capaciteit van de callcenters. "De bank past haar model aan aan de trend naar meer internetbankieren en directe kanalen, en slechts persoonlijk contact bij meer complexe transacties", zegt Nanne Bos van de ING Group. "Het motto is 'Direct banking als het kan, advies als het nodig is'."

Geen naakte ontslagen
Door de hervorming zullen er 850 voltijdse equivalenten verdwijnen. Dat gebeurt allemaal via natuurlijk verloop en er vallen geen naakte ontslagen, zegt ING. Er werken momenteel 12.000 voltijdse equivalenten voor ING in België. ING voorziet dat de investeringen vanaf 2009 "positief zullen bijdragen aan de winst- of verliescijfers. In 2012 moeten ze 100 miljoen euro toevoegen aan het resultaat voor belastingen. De herstructurering van het kantorennetwerk was in september al deels uitgelekt. De vakbonden vroegen toen zo snel mogelijk duidelijkheid voor het personeel over de veranderingen. (belga/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!