Slechts 15 procent reizigers vergoed voor treinvertragingen

bewaar artikel
Door: redactie
7/03/08 - 22u10

Tussen 1 september 2006 en 31 augustus 2007 hadden 49 treinen een vertraging van meer dan twee uur, waarvan volgens de ramingen van de NMBS 7.350 reizigers last hebben ondervonden. Slechts 15 procent van hen - of 1.079 reizigers - kreeg effectief een vergoeding van gemiddeld 3,20 euro per dossier. Dat blijkt uit het antwoord van de minister van Overheidsbedrijven, Inge Vervotte, op een schriftelijke vraag van Open Vld-volksvertegenwoordiger Guido De Padt.

Weinig aanvragen
De verklaring daarvoor is dat het aantal ontvangen aanvragen tot compensatie abnormaal laag ligt, stelt De Padt. Voor 2006 werden slechts 1.550 compensatieclaims ingediend, of door slechts één vijfde van de reizigers met meer dan twee uur vertraging. Bovendien geeft de NMBS zelf toe dat "het aantal reizigers dat vertraging ondervond in realiteit ongetwijfeld hoger ligt, omdat er geen cijfers zijn over het aantal reizigers dat door gemiste aansluitingen vertragingen ondervond", aldus De Padt.

Frequente vertragingen
Voor de frequente vertragingen van meer dan 15 minuten is de situatie nog dramatischer. In 2006 ontving de NMBS amper 1.006 aanvragen, waarvan 634 reizigers gecompenseerd werden voor een gemiddeld bedrag van 12,80 euro per dossier. Cijfers over het totaal aantal reizigers dat minstens 25 keer een vertraging van 15 minuten opliep, zijn niet bekend bij de NMBS. Aangezien frequente vertragingen echter vaker voorkomen dan vertragingen van meer dan twee uur, moet het aantal gedupeerde reizigers nog een pak hoger liggen dan bij langdurige vertragingen, stelt De Padt.

Complexe regeling
Opvallend is ook dat slechts 63 procent van de compensatieaanvragen voor frequente vertragingen aanvaard werd, wat kan duiden op de complexiteit van de regeling voor de reiziger. "De compensatieregelingen bij vertragingen moeten dringend klantvriendelijker worden en de NMBS moet haar klanten beter informeren, ook op de trein zelf op het ogenblik van de vertraging", meent De Padt. (belga/tdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!