Super Euro Millions biedt vrijdag superpot van 130 miljoen

bewaar artikel
Door: redactie
6/02/08 - 13u52

Naar schatting 30 miljoen mensen uit negen verschillende Europese landen dingen vrijdag, tijdens de derde editie van Super Euro Millions, mee naar een recordpot van 130 miljoen euro. In tegenstelling tot een "gewone" Euro Millions, is er sowieso een winnaar.

Altijd winnaar
Bij een gewone trekking van Euro Millions wordt de pot, als er geen winnaar is in rang 1, overgedragen naar de volgende week. Dat is bij Super Euro Millions anders. Als er geen winnaar is met zeven juiste cijfers, wordt het geld verdeeld onder de winnaars met zes juiste cijfers.

Hogere inzet
De superpotten trekken niet alleen meer spelers, maar ook hogere inzetten per speler. Zo zien de deelnemende loterijen, waaronder de Nationale Loterij, hun omzet vertwee- of drievoudigen.

Belg
Bij de eerste editie van Super Euro Millions ging een Belg op 9 februari aan de haal met de 100 miljoen euro. Hij was de enige die de juiste zeven cijfers had aangekruist. Hij rijfde zo de tweede grootste pot ooit bij Euro Millions binnen, na de Ierse Dolorès McNamara die op 29 juli 2005 115,4 miljoen euro won.

Bij de tweede trekking van Super Euro Millions, op 28 september 2007, waren er 14 winnaars die elk 9,8 miljoen euro wonnen. Onder hen was er opnieuw een Belg.

Verjaardag
Met de derde editie van Super Euro Millions viert de Europese loterij zijn vierde verjaardag. Wie mee wil dingen naar de superpot, moet zijn formulier voor vrijdag 20 uur laten valideren.

Elke speler heeft één kans op 76.275.360 om zeven juiste cijfers aan te duiden. De afgelopen vier jaar hebben al 120 winnaars 10 miljoen euro of meer gewonnen in Europa. (afp/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!