Justitieminister Jo Vandeurzen (CD&V) gaat de wet op de kansspelen aanpassen zodat een vergunning verplicht wordt voor online pokeren, onlinecasino's en belspelletjes. "We verwachten dat dit snel kan gebeuren", zegt zijn woordvoerder.
Nieuwe hype
Het nieuws van het tijdschrift Klasse dat 20 procent van de 10- tot 17-jarigen voor geld speelt, sloeg deze week in als een bom. Vooral online pokeren zou de nieuwe hype zijn.
Preventieve aanpak
Els Robeyns (sp.a) wilde gisteteren van Vlaams minister van Volksgezondheid Steven Vanackere (CD&V) weten hoe Vlaanderen daartegen preventief gaat optreden. "Ons land zou 100.000 zware gokverslaafden kennen. Rekenen we daar de tienduizenden internetgokkers bij, dan kan je niet meer langs de maatschappelijke impact van gokken en dringen maatregelen zich op", aldus Robeyns.
Project
Minister Vanackere antwoordde dat de Vereniging voor Alcohol- en andere Drugproblemen ook online pokeren in zijn bevragingen gaat opnemen. Hij maakt dit jaar ook 140.000 euro vrij voor een project van De Sleutel om jongeren nee te leren zeggen tegen het gokken. (belga/tdb)


