Daniel Ducarme.
Volgens Daniel Ducarme (MR) is er een specifiek akkoord nodig over Brussel, via een rationalisering van de instellingen en een herfinanciering door een andere verdeling van de belastingen.
Volgens Ducarme heeft Brussel nood aan duidelijkheid. "Als we samen willen leven moeten we de politieke instellingen in Brussel vereenvoudigen. Ik vind dat we een aantal bevoegdheden van gemeenten moeten overhevelen naar het gewest, zoals cultuur, sociale hulp, het beheer van de politiezones,..."
Ducarme benadrukt dat als er een rationalisatie moet komen aan Franstalige kant, dat betekent dat de Franse gemeenschap de bevoegdheden moet overnemen van de Franse gemeenschapscommissie.
Hij vindt ook dat Brussel als hoofdstad van Belgiƫ en Europa extra financiƫle middelen moet krijgen. Ducarme denkt onder meer aan een bijdrage van pendelaars die in Brussel komen werken. (belga/tdb)


