Een zware computercrash heeft Mechelen deels vleugellam gemaakt. Drie harde schijven van de centrale computer zijn gelijktijdig stuk. Dat brengt niet alleen de dienstverlening, maar ook de begrotingsopmaak in het gedrang. Het zal enkele dagen duren vooraleer alle computers weer naar behoren werken.
Zeer uitzonderlijk
Volgens schepen van Informatica Kristl Strubbe (Open Vld) is het echt wel uitzonderlijk dat drie schijven tegelijkertijd stuk gaan. De eerste begaf het donderdag, de twee andere de dag erop. E-mailverkeer is hierdoor niet mogelijk, het rijksregister kan niet worden geraadpleegd en elektronische identiteitskaarten kunnen niet worden gelezen.
Dienstverlening
De stad zorgt er wel voor dat dringende documenten zoals reispassen of geboorteaangiftes toch kunnen worden afgeleverd, zij het met behulp van fotokopieermachines, typemachines en in het slechtste geval pen en papier. Wie vragen heeft over de dienstverlening, kan vanaf dinsdag contact opnemen met de stad via het telefoonnummer 015/28.00.00. (belga/gb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


