Jan Verfaillie pleit voor vervanging kusttrams

bewaar artikel
Door: redactie
16/01/08 - 06u14

Vlaams volksvertegenwoordiger Jan Verfaillie (CD&V) zal bij Vlaams Minister van Mobiliteit Kathleen Van Brempt (sp.a) tussenkomen om de kusttrams te laten vervangen. De trams dateren immers van de jaren tachtig en gaan een dertig tal jaar mee, dit dus tot 2010.

Niet meer voor 2010
Volgens Verfaillie kan de vervanging van de toestellen, inclusief aanbesteding en aankoop, in totaal een goeie vijf jaar duren en dus niet meer voor 2010 kan gerealiseerd worden. Nu rijden 49 tramstellen aan de kust met daarnaast extra 12 tramstellen die tijdens de zomermaanden ingezet worden en uit Gent en Antwerpen komen en jaarlijks met een dieplader naar de kust gebracht worden.

Lijn doortrekken
Volgens Jan Verfaillie worden volgens het toekomstplan van De Lijn nieuwe tramstellen pas tegen 2013 à 2014 verwacht. Hij is dan ook van mening dat het dossier voor aankoop nu reeds moet opgestart worden. Verder pleit Verfaillie nog voor het doortrekken van de tramlijn tot aan het station van Veurne. Hij zal de minister over beide zaken interpelleren. (belga/tdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!