Laruelle wil hogere boetes voor bedrijven die sperperiode negeren

bewaar artikel
Door: redactie
15/01/08 - 20u24

Federaal minister van Economie Sabine Laruelle (MR) denkt eraan de boetes voor bedrijven die de sperperiode niet naleven te verhogen. De huidige boetes zouden niet hoog genoeg liggen om grote bedrijven af te schrikken. Dat heeft Laruelle vandaag in de kamercommissie Bedrijfsleven geantwoord op een vraag van CD&V-kamerlid Katrien Partyka.

Twee boosdoeners
Uit gegevens van de Algemene Directie Controle en Bemiddeling blijkt volgens Laruelle dat twee grote bedrijven systematisch de reglementering inzake de sperperiode aan hun laars lappen. "Het zijn er slechts twee, maar het zijn er nog twee te veel", aldus Laruelle.

Geklasseerd
In het verleden werden de processen-verbaal tegen die bedrijven door de betrokken parketten zonder gevolg geklasseerd. Ook voor de huidige koopjesperiode is een onderzoek ingesteld naar de handelspraktijken van de twee bewuste bedrijven. Er wordt een globaal dossier opgemaakt voor de parketten en er zal worden onderzocht wat de beste manier is om het probleem in de toekomst aan te pakken.

Hogere boetes voor grote bedrijven
Laruelle heeft haar administratie gevraagd "nieuwe maatregelen" te analyseren. Zo vindt Laruelle zelf dat de huidige boetes niet hoog genoeg zijn voor de grote bedrijven. Het zou misschien goed zijn om ze progressief te maken. De eerste keer een normale boete, de volgende keer een hogere boete, enzovoort", aldus de MR-politica. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!