De Belgische Automobiel- en Tweewielerfederatie Febiac noemt het alcoholslot een draconische maatregel die in eerste instantie aangewend moet worden bij gevallen van recidive, aldus Febiac, de Belgische Automobiel- en Tweewielerfederatie.
"Waarom voorlopersrol?"
"In het alcoholslot schuilt potentieel, maar het is te vroeg om het te gaan veralgemenen", zegt Joost Kaesemans van Febiac. "Waarom zouden we hier een voorlopersrol in Europa willen spelen als we op het gebied van verkeersveiligheid de middenmoot niet eens halen. Bovendien kan er nog gewerkt worden aan een effectiever systeem van controles."
"Technische problemen"
Het alcoholslot van vandaag op morgen verplichten, kan volgens Kaesemans voor technische problemen zorgen. Het zou volgens hem ook niet slim zijn om sneller te willen gaan dan Europa, "zoals het geval was met de dodehoekspiegel". (belga/vsv)


