Sabine de Bethune (uiterst rechts) met een deel van de CD&V-fractie in de senaat.
CD&V-fractieleidster Sabine de Bethune wees erop dat de Vlaamse kiezer met zijn stem aangegeven had dat de institutionele context niet meer door de meerderheid in het land gedragen wordt.
Haar partijgenoot Hugo Vandenberghe benadrukte dat er geen staatshervorming tegen de Senaat kan worden doorgevoerd. Dat is de afgelopen acht jaar niet gelukt, voegde hij eraan toe. Voor Vandenberghe is er in de samenleving meer democratie met een tweekamerstelsel.
Octopus
Geert Lambert, het enige federale parlementslid van Spirit, wil graag meewerken aan het Octopus-overleg. Maar dan moeten er wel stappen gezet worden in de staatshervorming zonder dat er een onredelijke prijs voor moet betaald worden en er nieuwe grendels gelegd worden. Hij wees er ook fijntjes op dat de huidige meerderheid niet over een tweederdemeerderheid in de Senaat beschikt.
Geen Duitstaligen
Berni Collas (MR), de Duitstalige gemeenschapssenator, zei te betreuren dat de Duitstalige gemeenschap wellicht niet zal deelnemen aan het Octopusoverleg.
Die gemeenschap heeft ook een aantal wensen voor een staatshervorming: constitutieve autonomie, een gewaarborgde vertegenwoordiging in de Kamer en een adequate vertegenwoordiging in de Senaat. (belga/edp)


