Akkoord over brugpensioen na lange loopbaan

bewaar artikel
Door: redactie
20/12/07 - 17u48

In de Nationale Arbeidsraad (NAR) is vandaag een handtekening gezet onder een regeling voor brugpensioen na een lange loopbaan, een uitloper van het generatiepact. Vakbonden en werkgevers keurden de mogelijkheid goed om vanaf 1 januari 2008 op brugpensioen te gaan op 56 jaar, op voorwaarde dat men voor zijn zeventiende is beginnen werken én veertig jaar heeft gewerkt.

Tijdelijke werkloosheid
Onder de veertig jaar loopbaan vallen de werkdagen onder contract in de privésector, maar ook perioden van tijdelijke werkloosheid, ziekteverlof, klein verlet, ... Als men deeltijds werkt, moet men die dagen in verhouding tellen: halftijds is dus goed voor een half jaar. Bij de berekening mag men wel maximum drie jaren tellen die gelijkgesteld worden als arbeidsdagen. Het gaat dan bijvoorbeeld om legerdienst of tijdskrediet.

Informeren bij vakbond
ACV en ABVV raden werknemers die geïnteresseerd zijn aan om eerst contact op te nemen met hun vakbond om te zien of men in aanmerking komt. Als dat het geval is, moet de werkgever ook bereid zijn de persoon te ontslaan tussen 1 januari 2008 en 31 december 2009. De maatregel kan mogelijk verlengd worden na 2009.

Medisch brugpensioen
Andere cao's die donderdag in de NAR werden goedgekeurd, zijn medisch brugpensioen vanaf 58 jaar na 35 jaar loopbaan en verlenging van het brugpensioen vanaf 56 jaar na twintig jaar nachtarbeid. Het medisch brugpensioen wordt uitgebreid tot mensen met een handicap, werknemers met ernstige lichamelijke problemen (erkend door het Fonds voor Arbeidsongevallen) en werknemers die voor 1993 waren blootgesteld aan asbest bij asbestfabricage. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!