4,7 miljoen aankopen met bankkaart

bewaar artikel
Door: redactie
17/12/07 - 06u54

Het voorbije weekend gebeurden er in ons land 4,7 miljoen transacties met de bankkaart, goed voor een totaalbedrag van 235 miljoen euro. Zaterdag ging het om 3,6 miljoen verrichtingen, zondag om goed 1,1 miljoen.

Het cijfer van zaterdag is sterk, maar geen record. Dat zit er wel aan te komen volgend weekend. "Op de zaterdag voor Kerstmis 2006 haalden we 4,3 miljoen transacties", zegt Jean-Michel Dasnoy van Atos Worldline, het vroegere Banksys. "We verwachten dat we dat record komende zaterdag, 22 december, breken. Volgens onze schattingen zullen er dan 4,5 miljoen betalingen met bankkaarten verricht worden."

Het volgende weekend kondigt zich inderdaad nog veel drukker aan. "Want dan blijven ook de winkels in de zogenaamde 'foodsector' open", zeggen de distributiekoepel Fedis en de kmo-organisaties Unizo en NSZ.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!