Klacht Schalke tegen Braziliaanse Voetbalbond

bewaar artikel
Door: redactie
11/08/08 - 16u14
Rafinha (l) in duel met Henderson van Nieuw-Zeeland.

De Duitse voetbalclub Schalke 04 heeft bij de Wereldvoetbalbond FIFA een klacht neergelegd tegen de Braziliaanse Voetbalbond (CBF). Dat maakte de club maandag bekend. De Königsblauen eisen dat de Brazilianen hun verdediger Rafinha - die Fellaini een tweede gele kaart aansmeerde) opnieuw aan Schalke afstaan.

Geen keuze
"Het gaat om een aanmaning waardoor de Braziliaanse Bond Rafinha niet meer kan selecteren voor het olympisch voetbaltoernooi", verklaarde manager Andreas Müller. "We hadden deze affaire graag zonder klacht opgelost, maar de houding van de CBF geeft ons geen andere keuze."

TAS
Woensdag had het Internationaal Sporttribunaal TAS nog beslist dat clubs geen verplichting hadden om hun spelers vrij te geven voor het olympisch voetbaltoernooi. Toch lieten Schalke, Werder Bremen en Barcelona hun spelers Rafinha, Diego en Messi oorspronkelijk in Peking. Schalke 04 meent dat Rafinha zonder toestemming in Peking is. De club was er wel mee akkoord gegaan als de CBF een bijkomende verzekering voor de speler had afgesloten.

Kwartfinale
Op het olympisch toernooi staat Brazilië na twee wedstrijden aan de leiding in groep C. Het won met 1-0 van België en 5-0 van Nieuw-Zeeland en verzekerde zich zo al van een plaats in de kwartfinales. Woensdag volgt het laatste groepsduel met China. (belga/kh)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!