De naam van 4x100 meter-loper Julien Dunkley is van de lijst van atleten gehaald die namens Jamaïca naar Peking trekken. Meer dan waarschijnlijk is hij dus de Jamaïcaanse dopingzondaar die eind juni positief testte tijdens de trials van zijn land. Dunkley eindigde toen zesde op de 100 meter-finale.
De atletiekbond weigert voorlopig echter te bevestigen dat het dopinggeval dat gisteren aan het licht kwam om hem draait. Wel staat vast dat de valsspeler in kwestie Boldenone nam, letterlijk een paardenmiddel dat enkel in dierenklinieken te verkrijgen is.
Vervanger
De Jamaïcanen hoeven echter niet te wanhopen. Voor ploegsporten kan immers tot 48 uur voor de atletiekdiscipline van start gaat een vervanger opgetrommeld worden. Hun medaillehoop op dit sprintnummer mag dus overeind blijven.
Peking ontsnapt zo, aan de vooravond van de Spelen, aan een dopingbom van jewelste. Stel u voor dat de betrapte Jamaïcaanse atleet Usain Bolt (9.72 sec) of Asafa Powell (9.74 sec.) geweest zou zijn, dan zouden de gevolgen niet te overzien geweest zijn. Dunkley's beste resultaat op de 100 meter is 10.07. (svm)


