Clinton ontmoette vandaag de Turkse premier Erdogan voor overleg over Syrië.
© afp.
De Verenigde Staten gaan vijf miljoen dollar extra vrijmaken voor hulp aan Syrië. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton aangekondigd in Turkije. Ze voegde eraan toe dat ze "versneld" werk wil maken van de val van het regime van Bashar al-Assad.
Het geld is bestemd voor het VN-Agentschap voor Vluchtelingen en moet Syriërs helpen die op de vlucht zijn voor het geweld in hun land. "De noden groeien, dus onze respons ook", zei Clinton in Istanboel op een persconferentie met haar Turkse ambtgenoot Ahmet Davutoglu.
Ze voegde eraan toe dat de crisis in het land aanzienlijk verergerd is. "Niemand kan voorspellen hoe snel dit regime tot een einde kan worden gebracht". Clinton wil "versneld" werk maken van de val van het regime van Assad. "We blijven de druk van buitenaf opvoeren. We hebben gisteren in Washington sancties aangekondigd die de banden tussen Iran, de Hezbollah en Syrië moeten verzwakken", aldus Clinton.
Morgen komen de buitenlandministers van de Arabische Liga samen in Saoedi-Arabië voor een "spoedvergadering" over het conflict in Syrië. Ze moeten het er onder meer over eens raken over wie de taak overneemt van bemiddelaar van de Verenigde Naties en de Arabische Liga Kofi Annan, die vorige week de handdoek in de ring gooide.



Bewerkt door: