Een demonstrant bekomt nadat hij traangas in de ogen kreeg.
Een demonstrant bekomt nadat hij traangas in de ogen kreeg.
© afp.
UPDATE De Egyptische veiligheidsdiensten hebben vandaag met traangas demonstranten uiteengedreven nabij het ministerie van Binnenlandse Zaken in de hoofdstad Caïro. Daarbij zijn zeker 200 mensen gewond geraakt, meldde een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid.
© afp.
© afp.
Veel mensen konden ter plekke worden behandeld. Ongeveer 40 gewonden moesten naar het ziekenhuis. Slachtoffers hadden botbreuken, kneuzingen of waren benauwd door het traangas.
Voetbaldrama
De duizenden betogers, waaronder aanhangers van voetbalclub club al-Ahly, demonstreerden tegen de militaire machthebbers en de politie. De betogingen volgen op het voetbaldrama van gisterenavond. Tijdens een competitiewedstrijd in de noordelijke stad Port Said braken hevige rellen uit, toen fans van de lokale club al-Masry, de aanhangers van al-Ahly aanvielen. Meer dan 70 mensen kwamen om het leven, ongeveer 1000 toeschouwers raakten gewond. De demonstranten beschuldigden de politie nu van passiviteit tijdens de dodelijke voetbalrellen.
Andere redenen
Omdat niet duidelijk is waarom de rellen uitbraken, zoeken Egyptenaren naar andere redenen. Daarbij denken ze vooral aan de opstand van vorig jaar. De harde kern van Al-Ahly was betrokken bij de massale protesten die een einde maakte aan het bewind van president Hosni Mubarak.
Stenen
De betogers verzamelden op en rond het Tahrirplein, waar vorig jaar ook het protest begon tegen president Hosni Moebarak, die intussen is afgetreden. Daarna trokken ze naar het ministerie van Binnenlandse Zaken. De menigte gooide met stenen en zong liederen tegen het heersende militaire regime.
Volgens de Britse zender BBC reden motorfietsen voortdurend aan en af om gewonde betogers naar ambulances te vervoeren, omdat die zelf niet door de massa geraakten. Het is voorlopig nog onduidelijk hoeveel gewonden er zijn gevallen. (belga/ep)


