Egyptisch leger excuseert zich voor behandeling vrouwen

bewaar artikel
Door: redactie
21/12/11 - 01u51
In Caïro kwamen duizenden vrouwen op straat om het geweld aan te klagen. © afp.

Het Egyptische leger heeft zich verontschuldigd voor de manier waarop vrouwelijke demonstranten werden behandeld. De legertop reageert daarmee op de ophef die in Egypte en het buitenland was ontstaan na de schokkende beelden die de voorbije dagen opdoken van militairen die de kleren van een gesluierde demonstrante wegrukten.

Gisteren zijn duizenden vrouwen de straat opgegaan in de Egyptische hoofdstad Caïro om het overdreven geweld aan te klagen. Ze toonden foto's van vrouwen die de voorbije dagen werden afgeranseld door de ordetroepen. Het is hoogst uitzonderlijk dat vrouwen in Egypte de straat opgaan, en zeker zo massaal.

Ook in het buitenland kwam er heel wat kritiek op het buitensporig geweld dat de militairen gebruikten om het protest de kop in te drukken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton noemde de behandeling van de vrouwen "schokkend" en "een schande voor Egypte".

De Egyptische legertop zich nu dus verontschuldigd. In een verklaring stelt ze dat militairen vrouwen met respect moeten behandelen. Het leger liet voorts ook weten dat er maatregelen volgen tegen militairen die zich bezondigen aan geweld tegen vrouwen. (hlnsydney/sps)

© afp.
© afp.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!