Tweede ronde verkiezingen begonnen in Egypte

© afp

In Egypte is vandaag de tweede ronde van de parlementsverkiezingen begonnen. Er is enkel een stembusslag in kiesdistricten waar vorige week bij de eerste ronde niemand een absolute meerderheid heeft behaald. Het gaat om Caïro, Alexandria en zeven andere provincies. In de andere provincies gaan de kiezers pas de komende weken naar de stembus.

De staatszender heeft vandaag de kiezers met de slogan de tweede keer is even belangrijk als de eerste keer opgeroepen zich naar het kieshoekje te begeven.
 
Tot nu toe staan de gematigde islamisten op de eerste plaats, gevolgd door de radicale islamisten. De Alliantie van Links en de Liberalen moet met de derde plaats genoegen nemen, met zowat 1,3 miljoen van de zowat 10 miljoen geldige stemmen.
 
Het eindresultaat van deze langdurige en gecompliceerde verkiezingen voor het lagerhuis van het Egyptische parlement zal op 13 januari bekend zijn. Het zijn de eerste verkiezingen sinds de val van president Hosni Moebarak. Het nieuwe parlement moet een nieuwe grondwet uitwerken. (afp/adv)
05/12/11 09u40
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb