Nadat gisteren Seif al-Islam, de oudste zoon van de voormalige Libische leider Mouammar Kadhafi, werd opgepakt, blijkt dat ook Abdallah al-Senoussi in de boeien is geslagen. Al-Senoussi is de voormalige topman van de Libische inlichtingendiensten, tegen wie een aanhoudingsbevel van het Internationaal Strafhof liep.
De arrestatie van Abdallah al-Senoussi, in het zuiden van Libië, werd vandaag bevestigd door de Nationale Overgangsraad. Wanneer hij opgepakt werd en in welke omstandigheden, is nog niet geweten.
De 62-jarige Al-Senoussi, een schoonbroer van Mouammar Kadhafi, werd gezocht voor misdaden tegen de mensheid. In 1999 werd hij door een rechtbank in Parijs bij verstek tot een levenslange celstraf veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de aanslag tegen een vliegtuig van luchtvaartmaatschappij UTA in 1989. Daarbij vielen toen 170 doden. (belga/lbs)


