Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Buitenland
  • Opstand in Midden-Oosten
  • Onrust in Midden-Oosten

Koning van Bahrein kondigt noodtoestand af

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
15/03/11 - 18u17
© photo news.

UPDATE De koning van Bahrein heeft vandaag voor drie maanden de noodtoestand afgekondigd. Hierdoor kunnen alle nodige maatregelen genomen worden om het land te beschermen. Dat meldde de staatstelevisie.

De maatregel is direct in werking getreden. De noodtoestand "autoriseert de commandant van de krijgsmacht van Bahrein om alle noodzakelijke maatregelen te nemen om de veiligheid van het land en haar burgers te garanderen".

In Bahrein wordt al weken gedemonstreerd door de sjiitische meerderheid. Zij eisen meer rechten en politieke hervormingen. Het eiland in de Perzische Golf wordt geregeerd door een soennitische minderheid. Gisteren trokken op uitnodiging van de koning van Bahrein militairen uit onder meer Saoedi-Arabiƫ het land binnen om mee te helpen de orde te herstellen.

Oorlogsverklaring
Gisteren trokken op uitnodiging van de koning van Bahrein militairen uit het regionale samenwerkingsverband GCC het land binnen om mee te helpen de orde te herstellen. Het gaat onder meer om duizend Saoedische militairen en vijfhonderd agenten uit de Verenigde Arabische Emiraten. De buitenlandse (soennitische) troepen zouden zich vooral bezighouden met bewakingstaken, zoals het bewaken van olie-installaties.

De betogers zijn woedend over de komst van de buitenlandse militairen. Zij zeggen dat die neerkomt op een oorlogsverklaring. Duizenden demonstranten trokken vandaag op naar de Saoedische ambassade in de hoofdstad Manamah om hun ongenoegen te uiten. Ze schreeuwden leuzen tegen de koning.

Twee doden
Op verscheidene plaatsen op het eiland kwam het tot geweld. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zijn de twee doden een Saudische militair en een Bahreinse politieman. De laatste kwam om bij rellen in de stad Sitra.

Het sjiitische Iran bekritiseerde de buitenlandse interventie. Het is onacceptabel en zal de zaak verder compliceren, aldus Teheran. Een topfunctionaris uit Bahrein noemde de Iraanse kritiek een "schaamteloze inmenging" in de zaken van het eiland. (anp/tvl)

    Lees ook

  • Oppositie in Bahrein vraagt VN-bescherming tegen "bezetting"
  • Ruim duizend Saoedische soldaten aangekomen in Bahrein
  • Libische rebellen verliezen controle over Ajdabiyah
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Onrust in Midden-Oosten
  • Bahrein

gerelateerd nieuws

  • Oppositie in Bahrein vraagt VN-bescherming tegen "bezetting"

  • Ruim duizend Saoedische soldaten aangekomen in Bahrein

  • Libische rebellen verliezen controle over Ajdabiyah

Meer over
  • Onrust in Midden-Oosten
  • Bahrein
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 14 + 4 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet