Loix wordt de te kloppen man in Ieper.
© photo news.
Freddy Loix start vrijdag als topfavoriet in de Geko Ypres Rally, de zesde manche van het IRC-Rallykampioenschap. Een indrukwekkende Skoda-armada hoopt de Peugeot van de zevenvoudige winnaar echter voor te blijven. Skoda stuurt IRC-kampioen Andreas Mikkelsen, ex-IRC-kampioen Juho Hänninen en zevenvoudig Belgische kampioen Pieter Tsjoen in de vuurlinie.
"In de eerste plaats willen we het einde van de rally zien", begint IRC-kampioen en leider in het klassement Mikkelsen. Vorig jaar raakte de Noor niet verder dan de eerste proef na een crash. "Nu is het meer realistisch. We zijn al dicht geweest bij een overwinning op asfalt, dus we mikken op de overwinning."
Ook de Fin Hänninen heeft maar één doel. "We gaan vol voor winst. Het is gemakkelijker geworden, want we hebben meer ervaring. Dit is een unieke rally dus je hebt wel het nodige vertrouwen nodig." Als de oud-IRC-kampioen Loix voorblijft is dat deels te danken aan de Belg. "Freddy heeft de Skoda vorig jaar fantastisch afgesteld. We gebruiken nog steeds zijn set-up."
Pieter Tsjoen start eerder als underdog. "De eerste rally met Skoda s2000 is toch anders dan rijden met mijn vertrouwde WRC-wagen. Ik heb veel vertrouwen in de wagen, maar we moeten mikken op de eerste plaats na het top-trio. En Patrick Snijers voor blijven voor de punten in het Belgische kampioenschap." Morgen zullen de drie veel wijzer zijn na de finale test, de zogenaamde shakedown, in Nieuwkerke. Vrijdag gaat de rally dan echt van start.



Bewerkt door: