De Britse renstal McLaren-Mercedes heeft bij de Internationale Automobielfederatie (FIA) beroep aangetekend tegen de sanctie die de Brit Lewis Hamilton kreeg na afloop van de Grote Prijs Formule 1 van België.
Beroepsrechtbank
Hamilton won de wedstrijd, maar kreeg achteraf een tijdstraf van 25 seconden omdat hij een chicane had afgesneden en daar voordeel uitgehaald had om Kimi Räikkönen (Ferrari) voorbij te gaan. Daardoor verloor Hamilton twee plaatsen in de stand. De beroepsrechtbank van de FIA, die de komende weken zal bijeenkomen, moet oordelen over deze affaire en beslissen of Hamilton de zege alsnog terugkrijgt.
6 km/u trager
"We hebben al onze gegevens bestudeerd en zullen ze aan de FIA overmaken", klonk het bij McLaren-Mercedes. "Nadat hij de chicane afsneed, ging Lewis in de remmen en reed hij zes kilometer per uur trager dan Räikkönen. Nadat hij de leidersplaats aan de Fin had gelaten, ging Lewis Kimi bij het remmen in de volgende bocht voorbij. Rekening houdend met deze gegevens, kunnen we niet anders dan beroep, aan te tekenen", stelde de Britse renstal. (belga/odbs)


