Federer makkelijk voorbij Nadal naar finale tegen Ferrer

bewaar artikel
Door: redactie
17/11/07 - 13u59
Nadal was geen tegenstand voor Federer. Nu wacht Ferrer in de finale.

De Zwitser Roger Federer (ATP 1) heeft zich geplaatst voor de finale van de Masters in Shanghai, via winst tegen de Spanjaard Rafael Nadal (ATP 2) met 6-4, 6-1. In die finale komt Federer morgen uit tegen een andere Spanjaard, David Ferrer (ATP 6), die eerder de Amerikaan Andy Roddick (ATP 5) uitschakelde met 6-1, 6-3.

Vierde eindzege
Voor Federer was het de 6e zege in 14 wedstrijden tegen Nadal; vorig jaar won hij in de halve finales van de Masters ook al in twee sets. In de 7 ontmoetingen tussen Federer en Ferrer ging de zege telkens naar 's werelds nummer 1. Hun laatste confrontatie was echter in mei 2007 in Hamburg, en sindsdien lijkt Ferrer een stuk sterker geworden. Federer, aan zijn zesde Masters-deelname toe, kan morgen zijn vierde eindzege pakken in de Masters, na 2003, 2004 en 2006.

Eerste nederlaag in poules
Eerder deze week leed hij tegen de Chileen Fernando Gonzalez wel zijn eerste nederlaag ooit in de poulefases. Ferrer, die in zijn carrière al vijf toernooien won (waarvan drie in 2007), strandde tot nu toe op grote afspraken steeds in de halve finales, onder meer op de US Open dit jaar maar ook op de Masters Series van Rome in 2005 en van Miami in 2005 en 2006. In Shanghai verloor hij deze week geen enkele van zijn vier partijen. Maandag springt hij voorbij Roddick naar de 5e plaats op de ATP-ranking. (afp/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!