België komt op 24 en 25 april uit tegen Estland in de barrages voor een plaats in de Wereldgroep van de Fed Cup tennis. Vandaag vond op de zetel van de Internationale Tennisfederatie (ITF) in Londen de loting plaats, die ook uitwees dat de speelsters van Sabine Appelmans het thuisvoordeel krijgen.
België, zesde op de wereldranking, plaatste zich afgelopen weekend voor de barrages via een 2-3 zege in de Wereldgroep II bij Polen in Bydgoszcz, dankzij Yanina Wickmayer (WTA 15) en Kirsten Flipkens (WTA 81). Estland, met Maret Ani (WTA 177) en Kaia Kanepi (WTA 61), stootte door naar de barrages met 4-1 winst tegen Argentinië.
Estland staat 13e op de wereldranking, en won z'n laatste 9 duels in de Fed Cup. Het staat voor de eerste keer in de geschiedenis in de barrages voor een plaats in de Wereldgroep.
Kim Clijsters en Justine Henin hebben allebei al verklaard klaar te zijn om weer in de Fed Cup uit te komen. De datum en de plaats (België) zijn gekend. Nu aan Belgisch kapitein Sabine Appelmans om hen te overtuigen de barrages in hun kalender op te nemen, op een maand van Roland Garros. (belga/gb)
| Fed Cup - Barrages voor Wereldgroep | |
| BELGIË | Estland |
| Oekraïne | Australië |
| Duitsland | Frankrijk |
| Servië | Slovakije |


