-
 

Stefano Garzelli beste in Grote Prijs van Wallonië

HLN update   Stefano Garzelli (Acqua & Sapone) heeft in Namen de Grote Prijs van Wallonië op zijn naam geschreven. De Italiaan klopte zijn landgenoot Gilberto Visconti en de Fransman Jérôme Pineau in de spurt. Bert De Waele, die vorig jaar de beste was op de Citadel, eindigde vijfde.

In een onrustige finale volgde de ene uitvalspoging de andere op. Een constante was dat de mannen van Acqua & Sapone het tempo regelden in de grote groep. Dat gebeurde eveneens bij een aanval van de Nederlanders Addy Engels en Bram Tankink en de Fransman Jérôme Pineau. De Italiaan Giovanni Visconti counterde in het gezelschap van de Fransman Thomas Voeckler. Zij gingen over het drietal heen dat werd ingelopen, maar sprokkelden slechts een handvol seconden en werden op hun beurt weer gegrepen voor zij de Citadel van Namen konden optrekken.

De Italiaan Marco Marcato perste dan alles uit zijn lichaam en kon enkele meters nemen op de steile Citadel. Op 700 m van de finish was het ook voor hem afgelopen. Stefano Garzelli ontbond in de slotmeters zijn duivels en kon iedereen achter zich houden. Visconti werd tweede, De Waele vijfde. (lpb/belga)
17/09/08 16u53
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 300.000 HLN-bezoekers

 
Kanaal Sport

wielrennen

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb