Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Sport
  • Wielrennen
  • George Hincapie

Hincapie knijpt remmen dicht op eind van seizoen

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
11/06/12 - 16u58  Bron: belga
© ap.

De Amerikaan George Hincapie stopt het eind van het seizoen met profwielrennen. Dat maakte zijn team BMC bekend. De Ronde van Frankrijk en de USA Pro Cycling Challenge in augustus worden de laatste twee wedstrijden van zijn wielercarrière, die negentien jaar duurde.

"Dit was absoluut geen makkelijke beslissing", verklaarde 'Captain Blueheart', die eind juni 39 wordt. "Negentien jaar lang profwielrenner zijn, is iets waar ik nooit van had kunnen dromen. Maar tegelijkertijd wordt het goed dat ik meer tijd met mijn kinderen kan spenderen. Zij zijn op een leeftijd gekomen waarop ze me beginnen te missen als ik er niet ben", klinkt het bij Hincapie, jarenlang de rechterhand van Lance Armstrong.

Evans
Wat de toekomst brengt, is nog niet duidelijk, maar Hincapie wil niet helemaal uit het wielerwereldje stappen. "Ik wil niet volledig uit het wielrennen verdwijnen. Ik voel me nog jong en sterk genoeg om de laatste twee maanden mijn bijdrage aan dit team te leveren. Ik ben voor de volle 100 procent gemotiveerd en zal er alles aan doen om Cadel Evans een tweede Tour te laten winnen".

De belangrijkste zeges van Hincapie zijn Gent-Wevelgem (2001), driemaal het nationaal kampioenschap op de weg, Kuurne-Brussel-Kuurne (2005) en ritzeges in onder meer de Tour, de Dauphiné en de Ronde van Californië. Dit jaar zette hij records neer in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix door beide klassiekers voor de zeventiende keer uit te rijden. Als hij eind deze maand in Luik aan de start van La Grande Boucle komt, vestigt hij ook daar een record met zeventien deelnames.

    Lees ook

  • Speel mee: de gouden klassiekers & win 5.000 euro cash!
  • Meld je aan voor de HLN sportnieuwsbrief en ontvang dagelijks een overzicht van het belangrijkste sportnieuws
© ap.

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • George Hincapie
  • BMC

gerelateerd nieuws

Meer over
  • George Hincapie
  • BMC
GKL
Get Adobe Flash player

HLN SOCIAL

  • Vrienden bekeken
  • Meest populair

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Sport nieuws: Nederlands voetbal, Buitenlands voetbal, Champions League en Europa League, wielrennen, tennis, formule 1, schaatsen, meer sport

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet