Baanwielrenners op zoek naar olympische kwalificatie in Peking

bewaar artikel
Door: redactie
11/01/12 - 08u58
© belga.

In de Chinese hoofdstad Peking vindt van morgen tot zondag de derde en voorlaatste manche van de wereldbeker baanwielrennen plaats. Met daarna enkel nog de wereldbeker in Londen en het WK in Melbourne komen we stilaan in de laatste rechte lijn richting olympische kwalificatie.

België mikt op vier tickets voor Londen 2012. In de ploegenachtervolging voor mannen is de kwalificatie dichtbij. De puntenvoorsprong op rechtstreekse concurrenten Duitsland en Frankrijk is immers heel groot. Ook in het omnium voor mannen moet er al veel verkeerd lopen om een startbewijs te missen. Weliswaar kostte de opgave van Gijs Van Hoecke na een val in het EK veel punten, maar toch is er voorlopig nog wat ruimte ten opzichte van Polen, Ierland en Nederland.
 
In het omnium voor vrouwen is de situatie vergelijkbaar, al blijken Rusland en Litouwen, momenteel in de ranking nog achter België, over nieuwe talenten te beschikken die wellicht nog veel punten kunnen veroveren. Het moeilijkst wordt het in de ploegenachtervolging bij de vrouwen. Momenteel bezetten de Belgische meisjes geen plaats die recht geeft op een olympisch ticket. De puntenachterstand op Oekraïne, Wit-Rusland en Litouwen is wel miniem, maar die landen zijn duidelijk in opmars.
 
De Belgische ploeg kent bovendien problemen. Jessie Daams staat aan de kant met een sleutelbeenbreuk, Maaike Polspoel sukkelt met de knie. Daardoor moet Kelly Druyts, begin december opnieuw geopereerd aan de enkel om de vijzen te verwijderen die werden geplaatst nadat ze de tijdens de Omloop meerdere breuken had opgelopen, in Peking al aantreden. (belga/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!