In het Japanse Taiji worden dolfijnen jaarlijks massaal op gruwelijke wijze afgeslacht. Sea Shepherd is het hele jachtseizoen ter plaatse en de Cove Guardians liggen op de loer. Wekelijks doen ze op Planet Watch hun verhaal over de schandalige slachtpartijen in Taiji.
• Rosie Kunneke is leider van de Cove Guardians; ze schrijft verslagen voor de website van Sea Shepherd
"De horror ging deze week weer verder in Taiji. De baai kleurde rood met het bloed van twee groepen dolfijnen. In totaal werden 21 tot 25 dolfijnen gedood. Eén groep kon bijna ontsnappen, maar de boten dreven de dieren opnieuw de baai in. We merkten dat de dolfijnen heel diep doken om minuten later aan de andere kant van de laatste boten te verschijnen. Dat had hen terug naar open zee kunnen leiden, maar de vissers hadden hen helaas gezien. Tegen de kracht en de snelheid van de boten maken de dolfijnen geen schijn van een kans. Als we de netten zien sluiten, is het voor ons altijd moeilijk te beseffen dat we getuige zijn van de laatste minuten in het leven van deze prachtige dieren.
De aanwezigheid van de Sea Shepherd Cove Guardians kost de overheid handen vol geld om de veiligheid en de aanwezigheid van de politie te verzekeren. Maar de vissers raken ook heel gefrustreerd. Na één van de slachtpartijen werd een visser - in een poging zijn activiteiten te verbergen - heel agressief en hij duwde mij en mijn collega. Ongeveer elf agenten kwamen ter plaatse. Ze dwongen ons te vertrekken en wij protesteerden omdat geen enkele van de agenten aandacht had voor de visser die bij het incident betrokken was. Uiteindelijk ging er toch eentje met hem praten.
Het is duidelijk dat de politie geen moeite doet om aan beide kanten de vrede te bewaren en ze hun vizier op ons gericht hebben. Toch hebben we een officiële klacht ingediend. De rest van deze week moesten de vissers twee dagen binnen blijven door het slechte weer. Ze keerden tot onze vreugde ook vaak met lege handen terug."
(gb)


