Oostenrijk kon de overwinning goed gebruiken om wat zelfvertrouwen te kweken
De Zwitserse middenvelder Gelson Fernandes
Oostenrijk en Zwitserland, de twee landen die volgende maand het EK voetbal organiseren, hebben vanavond een oefeninterland gewonnen. Oostenrijk won vlot van Malta met 5-1 en Zwitserland versloeg Liechtenstein met 3-0.
Zwitsers record
Bij Zwitserland scoorde Frei twee doelpunten. Daarmee verbrak hij het record wat doelpunten voor de Zwitserse nationale ploeg betreft. Die eer staat nu met 35 doelpunten achter zijn naam. Hoewel de Zwitsers ruim wonnen, hadden ze het wel niet zo gemakkelijk met het kleine Liechtenstein. De bezoekers kregen de kans om tegen te scoren. Maar het werd dus 3-0. Johan Vonlanthen zorgde voor het derde doelpunt. Zwitserland speelt volgende week de openingswedstrijd tegen Tsjechiƫ op het EK.
Eerste zege Oostenrijk
Oostenrijk behaalde tegen Malta de eerste overwinning van het jaar. De Oostenrijkers lijken de zwakste schakel op het EK en konden de 5-1 overwinning goed gebruiken om het zelfvertrouwen op te krikken. Al na enkele minuten stonden de Oostenrijkers voor dankzij doelpunten van Aufhauser en Linz. Bij de rust stond het na een tegentreffer van Malta 2-1. Linz trapte van op de stip in de tweede helft een tweede keer raak. Vastic en Harnik maakten er nog 5-1 van. (gb)


