Zwitserse voetbalbond overweegt klacht bij het TAS na dreigement FIFA

bewaar artikel
Door: redactie
17/12/11 - 16u59
Voorzitter van Sion, Christian Constantin. © reuters.

UPDATE De Zwitserse voetbalbond SFA overweegt om bij het Internationaal Sporttribunaal TAS een klacht in te dienen tegen de FIFA. De Wereldvoetbalbond had eerder vandaag gezegd dat het de bond zou schorsen, als die voor 13 januari 2012 geen maatregelen zou nemen tegen FC Sion.

"De SFA meent dat de statuten van de FIFA niet geschonden zijn. We doen al het mogelijke om deze schorsing te voorkomen", reageerde de Zwitserse bond in een persbericht. De Zwitsers overwegen onder meer om "de geldigheid van de beslissing van de FIFA bij het TAS in Lausanne aan te vechten", zo voegen ze eraan toe.
 
Donderdag had het TAS de Europese Voetbalbond gelijk gegeven in de zaak die Sion tegen de UEFA aangespannen had na de uitsluiting uit de Europa League. De FIFA wil daarom dat de Zwitserse federatie Sion sancties oplegt: alle wedstrijden die Sion met niet-speelgerechtigde spelers afwerkte moeten omgezet worden in een 0-5 forfaitnederlaag, of er moeten per duel drie punten afgetrokken worden. Doet de SFA dat niet, dan wordt de federatie vanaf 14 januari geschorst. In dat geval kan Bazel in principe ook niet uitkomen in de achtste finales van de Champions League tegen Bayern München. Dan zou Manchester United, dat derde werd in de groep van Bazel, de plaats van de Zwitsers innemen.
 
De UEFA besliste in september dat Sion niet mocht deelnemen aan de Europa League, omdat de club in de play-offs tegen Celtic zes spelers had opgesteld die niet speelgerechtigd waren. Celtic diende klacht in en mocht in plaats van Sion naar de groepsfase. 

De betrokken Sion-spelers waren niet speelgerechtigd omdat de club wegens een ongeoorloofde transfer in 2008 een transferverbod opgelegd kreeg van de Fifa. Tot en met januari mocht het de spelers die deze zomer aangetrokken werden niet gebruiken. Sion lapte het verbod aan de laars en liet hen toch spelen. (belga/adv/ddh)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!