UPDATE Het WK van de 31-jarige Franse aanvaller Nicolas Anelka zit er al op. Nadat Anelka donderdag onder de rust van de wedstrijd Frankrijk-Mexico de Franse bondscoach Raymond Domenech beledigd had, mocht de steraanvaller van het Engelse Chelsea meteen in de kleedkamers blijven. Vandaag trainde Anelka niet meer mee en werd hij bovendien uit de WK-selectie verwijderd. Dat maakte Noël Le Graët, de vicevoorzitter van de Franse Voetbalfederatie, bekend op de Franse radiozender RTL.
Als we hem niet wegsturen, dan kunnen we net zo goed alles toelatenChristian Teinturier, ondervoorzitter van de Franse voetbalbond
Ik erken dat ik een zware discussie met de bondscoach heb gehad, maar die speelde zich in de kleedkamer af en bovendien ging het tussen mij en de coach. Dat had nooit de kleedkamer mogen verlaten. Ik weet niet wie er baat bij heeft om dit de wereld in te sturen, maar het zal zeker de Franse selectie niet ten goede komenNicolas Anelka
Volgens de Franse tv-zender Canal+ zou Anelka Zuid-Afrika zondag al verlaten om naar Frankrijk terug te vliegen. Daar zou hij zich voor een disciplinaire commissie van de Franse Voetbalbond FFF moeten verantwoorden. L'Equipe kopte dat Anelka Domenech een "vuile hoerenzoon" zou genoemd hebben. "Als het klopt wat over Anelka gezegd wordt, dan heeft hij op het WK niets meer te zoeken", zei Christian Teinturier, ondervoorzitter van de Franse bond, eerder op de dag. "Als we hem niet wegsturen, dan kunnen we net zo goed alles toelaten."
Frankrijk staat op de rand van de uitschakeling na een troosteloos gelijkspel tegen Uruguay (0-0) en de rampzalige nederlaag tegen Mexico (0-2). Dinsdag nemen les Bleus het in hun laatste groepsmatch nog op tegen Zuid-Afrika. Als Mexico en Uruguay de puntjes netjes verdelen, zit het WK er ook voor de rest van de Franse selectie definitief op.
"Heftige woordenwisseling"
De 31-jarige Franse aanvaller Nicolas Anelka erkent "een heftige woordenwisseling" te hebben gehad met de Franse bondscoach Raymond Domenech tijdens de rust van Frankrijk-Mexico. De aanvaller van Chelsea aanvaardt zijn verwijdering uit de Franse selectie, maar verzekert dat de woorden die door de Franse sportkrant l'Equipe gebruikt worden, niet de zijne zijn. Dat verklaarde Anelka deze namiddag tijdens een onderhoud met de Franse krant France-Soir.
"Ik wil toch benadrukken dat de woorden die in de pers verschenen zijn niet de mijne zijn. Ik erken dat ik een zware discussie met de bondscoach heb gehad, maar die speelde zich in de kleedkamer af en bovendien ging het tussen mij en de coach. Dat had nooit de kleedkamer mogen verlaten. Ik weet niet wie er baat bij heeft om dit de wereld in te sturen, maar het zal zeker de Franse selectie niet ten goede komen", verklaarde de vedette van Chelsea.
"Nooit willen destabiliseren"
"Het is nooit mijn bedoeling geweest om de Franse nationale ploeg te destabiliseren. Ik aanvaard mijn verwijdering en ik wens hen veel succes toe voor de wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Ik heb veel respect voor de Franse ploeg en mijn ploegmaats. De hele ploeg staat dinsdag voor een grote uitdaging tegen Zuid-Afrika. Misschien kunnen ze zich zelfs nog kwalificeren. Mede daarom wil ik geen verdere verklaringen afleggen", aldus Anelka. (ypu/odbs)
- Anelka schold bondscoach uit voor "vuile hoerenzoon!"
- Evra: "Ook verrader in kleedkamer moet naar huis"
- Hamburgerketen Quick stopt reclame met Anelka
- 'Les Bleus' op rand van afgrond na nieuwe afgang
-
Speel mee: de gouden 11 & win 25.000 euro cash!
Lees ook
De uitlatingen van Anelka (links) aan het adres van Domenech komen hem duur te staan.


