UPDATE
Minister van Financiën Didier Reynders gaat de volgende dagen bilaterale onderhandelingen voeren met de promotoren, clubs, steden en organen die hun sportinfrastructuur willen aanpassen en vergroten. Hij brengt nadien op de ministerraad verslag uit. Op die manier kan de regering in de officiële kandidatuurstelling (bidbook) voor het WK voetbal van 2018 of 2022 aangeven welke financiële steun de overheid voorziet.
Reynders beloofde deze week dat de federale regering in het kader van de kandidatuur zal instaan voor een derde van de kosten voor de renovaties van voetbalstadions. De tussenkomst zou via een belastingvermindering verlopen en niet enkel gelden voor WK-stadions, maar ook voor andere sportinfrastructuur.
Tax shelter
Hoe de fiscale tussenkomst er precies zal uitzien, is nog niet duidelijk. Reynders denkt wel aan een mechanisme zoals de tax shelter voor de filmsector. Er zal dus eerst een promotor moeten worden gevonden die de werken uitvoert. Pas na de uitvoering van de werken, zou de fiscus dan tussenkomen. De MR-minister rekent erop dat het om een budgettair neutrale operatie gaat.
Het dossier kwam vrijdag ter sprake op de ministerraad. De regering besliste dat Reynders nog voor de paasvakantie verslag uitbrengt over de onderhandelingen die hij gaat voeren. De manier waarop financieel steun zal worden verleend, kan dan worden ingeschreven in het "bidbook" dat zowel België als Nederlands tegen 14 mei aan de FIFA zullen bezorgen. De ministerraad neemt zich voor om de definitieve versie ten laatste op 25 maart goed te keuren. (belga/adv/sps)


