Met de nodige tegenzin was Dick Advocaat vandaag aanwezig op de EK-loting in Warschau. De bondscoach had veel liever Feyenoord-AZ gecoacht, maar voor de bond was zijn aanwezigheid een prestigezaak. Advocaat vond het vooral belangrijker om bij de samenstelling van de speelkalender aanwezig te zijn. Of dat lukt, is nog maar de vraag.
"Het wordt moeilijk om daarbij te zijn", aldus Advocaat op Sporza. "De matchen worden samengesteld op een woensdag en een donderdag en ik weet niet of ik opnieuw vrijaf kan krijgen van AZ. Dat hadden ze bij de bond natuurlijk op voorhand moeten weten. Bij het opmaken van de kalender kunnen we een actieve rol spelen. Het blijft toch interessant te bepalen tegen wie we wanneer spelen."
Daarnaast sprak Advocaat van een "moeilijke, maar interessante loting." De bondscoach heeft vertrouwen. "Ik zou teleurgesteld zijn als we ons niet zouden kunnen kwalificeren. Tegen de Duitsers hebben we niets te verliezen. Elk resultaat tegen hen is goed. Het wordt in ieder geval geen walk-over voor Duitsland. Kazachstan en Azerbeidzjan zijn landen met veel geld en veel mogelijkheden. We zien wel hoever we komen. We gaan in ieder geval volop voor de kwalificatie." (odbs)


