ESPN betaalt 38,6 miljoen euro voor FA Cup

bewaar artikel
Door: redactie
8/12/09 - 20u37
Hiddink won vorig seizoen met Chelsea de Engelse FA Cup.

ESPN heeft dinsdag de uitzendrechten voor de Engelse FA Cup binnengehaald. De Amerikaanse zender betaalt 35 miljoen pond (38,6 miljoen euro) om de wedstrijden van de Engelse beker vanaf volgend seizoen en vier jaar lang uit te mogen zenden.

Het nieuwe contract met ESPN loopt parallel met de bestaande verbintenis die FA wereldwijd heeft met ITV. Beide zenders mogen de finale van de FA Cup, die traditiegetrouw een groot kijkerspubliek trekt, live uitzenden.
 
In juni kreeg ESPN ook al de uitzendrechten voor 46 wedstrijden van de Premier League in handen. Het Amerikaanse bedrijf, dat eigendom is van het Disney-concern, trad toe tot de Engelse voetbalmarkt na het afhaken van het Ierse tv-station Setanta wegens financiële problemen. (belga/mvdb).

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!