HLN.be

Servische president wordt vervolgd voor hooliganisme

Boris Tadic sprak een fles champagne aan na de WK-kwalificatie van Servië en dat dreigt hem nu zuur op te breken.
De Servische president Boris Tadic zal zich op 1 december voor de rechter moeten verantwoorden wegens overtreding van de Servische anti-hooliganwet. Na de wedstrijd van de Servische nationale ploeg tegen Roemenië in Belgrado had Tadic een fles champagne aangestoken om de kwalificatie van Servië voor het WK in Zuid-Afrika te vieren.
 
Behalve Tadic moeten nog andere hoogwaardigheidsbekleders, onder wie de minister van Sport en de voorzitter van de Servische voetbalbond, voor de rechter uitleggen waarom zij tegen de 'wet tegen het geweld en onbehoorlijk gedrag tijdens sportmanifestaties' hebben gezondigd. Die wet verbiedt uitdrukkelijk elke verkoop of consumptie van alcohol in sporttempels. De klacht tegen Tadic en co werd op 16 oktober neergelegd door de politie. Wordt de president schuldig bevonden, dan hangt hem een boete van 300 tot 500 euro, of zelfs een gevangenisstraf van 60 dagen boven het hoofd.
 
Geweld
De vrij draconische anti-hooliganwet in Servië heeft veel, zoniet alles te maken met het geweld dat de voorbije maanden de Servische (voetbal)velden overspoelde, met als dieptepunt de dood van een supporter van het Franse Toulouse voorafgaand aan de Europa League-wedstrijd tegen Partizan Belgrado. Een supporter van Club Brugge, die tegen Partizan vuurwerk afstak, zit al bijna twee weken in de cel in Belgrado. (afp/lpb)
17/11/09 20u55
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Kanaal Sport

buitenlands voetbal
live scorebord

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
Metriweb