UPDATE
Mbokani miste voor de rust twee grote kansen.
Toama scoorde kort voor de rust de 0-1.
Tanghe ging neer na een schouderduw van Dante en Fellaini kan het niet geloven dat Verbist voor strafschop floot.
Coach Bölöni reageert al even ontgoocheld.
Defour mocht pas na de rust invallen, maar kon het tij ook niet meer keren.
De laatste week van augustus wordt een zwarte bladzijde in de annalen van Standard. Nadat de Rouches woensdag de verdiende kwalificatie voor de Champions League misten op Liverpool en vrijdag met Everton weer lastig lootten voor de Uefa Cup, liep het vanavond ook in de Jupiler League mis. Na een ongelukkig 1-1-gelijkspel op Roeselare zijn de Rouches hun maximum kwijt. De kampioen domineerde quasi de hele match en had een handvol zuivere doelkansen. Enkel Toama kon vier minuten voor rust scoren. Even voor het uur liet ref Verbist zich vangen aan een sierduik van Tanghe na een schouderduw van Dante en Dembele zette de strafschop om. Die lichte penalty kost Standard twee dure punten, waardoor Moeskroen alleen leider wordt met 9 op 9. Titelfavorieten Anderlecht en Standard en outsider AA Gent - dat later vanavond met 2-0 won tegen Charleroi - volgen op twee punten.
Vervloekt
Schiervelde lijkt wel vervloekt voor Standard. Twee jaar geleden lieten de Rouches hier de titel liggen met een onwaarschijnlijke 0-0 na enkele wonderbaarlijke saves van Biebauw. Vandaag was Sierens de boeman met dienst. De Roeselare-doelman kreeg eerst steun van Tanghe op de lijn bij een kopbal van Fellaini die zeker was binnen gegaan en redde vervolgens twee keer uitstekend bij open kansen van Mbokani. De topschutter had vooral bij de tweede kans moeten scoren. Toama deed dat wel kort voor rust met zijn derde van het seizoen.
Verbist
Toen leek er geen vuiltje aan de lucht, maar na de rust liep het toch nog mis voor Standard. Weer was Dante - tegen Liverpool al auteur van een fatale dekkingsfout - de boosdoener, al was het deze keer onterecht. De Braziliaanse linksachter was eerder op de bal dan Tanghe en zette die met een mannelijke schouderduw opzij. Nooit strafschop natuurlijk, maar een zwak leidende Verbist - die ook liefst tien gele kaarten uitdeelde - liet zich als een beginneling vangen door de duik van Tanghe. Dembele zette de vederlichte strafschop om. Vorig seizoen kreeg de kampioen geen enkele strafschop tegen, de eerste dit seizoen was meteen één met gevolgen.
15 hoekschoppen
Die 1-1 op het uur sneed de benen van de al vermoeide Rouches helemaal af. Fellaini kopte nog een grote kans naast, maar voor het overige liet Standard nu een bleke indruk. Uit vijftien hoekschoppen kon de Luikse luchtmacht niet scoren. Defour mocht invallen en Papassarantis pakte nog zijn tweede gele kaart, maar de score veranderde niet meer. (kh)
- Thijs kopt en schiet AA Gent naast Anderlecht en Standard
- Herbeleef 1-1-gelijkspel in Roeselare-Standard
- Standard leent Dufer uit aan Tubeke
- Moeskroen alleen op kop, Beerschot verliest
- Cercle spoelt zwakke start door met zege tegen Bergen
- Bulykin debuteert met twee goals en zege bij Anderlecht
- Club Brugge mist start tegen matig Tubeke niet


