De wegen van Jean-François De Sart en de Jonge Rode Duivels zullen binnenkort scheiden. Dat heeft de succesvolle bondscoach zelf laten weten na de woensdagtraining voor de kleine finale op de Olympische Spelen.
"Ik ben in dienst als bondscoach van de Jonge Duivels sinds 1999", verklaart De Sart zijn parcours. "We hebben ons met de halve finale op het EK kunnen plaatsen voor deze Olympische Spelen en nu spelen we voor de derde plaats tegen Brazilië hier in Peking. Ik denk niet dat ik nog betere resultaten kan neerzetten met deze groep en daarom stop ik aan het einde van deze Spelen."
Belgische clubs
Hoewel De Sart nog tot juni 2009 onder contract ligt bij de Belgische Voetbalbond (KBVB) zou hij zich toch weer graag in de kijker zetten op de trainersmarkt. Het enige postje waarvoor De Sart nog zou willen werken bij de KBVB, is dat van bondscoach bij de A-ploeg, maar laat dat nu net ingevuld zijn door René Vandereycken.
Het ziet ernaar uit dat De Sart solliciteert voor een job bij een Belgische club. Net voor de Spelen had hij contact met enkele clubs, maar toen de competitie begon, sprongen die contacten opnieuw af. (ka)


