Bijna dertien jaar na een grote schilderijenroof in het Nederlandse Bilthoven heeft de politie vijf van de zeven waardevolle ontvreemde werken teruggevonden, onder meer een Jan Steen. Dat gebeurde na oplettend optreden van veilinghuis Christie's. Drie verdachten zijn aangehouden. De schilderijen hadden destijds een waarde van bijna drie miljoen gulden (zowat 1,2 miljoen euro).
De kunstroof werd op 31 oktober 1999 gepleegd in een villa. De toen 84-jarige bewoonster was alleen thuis. De voordeur van het huis was niet op slot omdat de vrouw nog bezoek verwachtte. Eén van de overvallers hield de vrouw in bedwang en mishandelde haar, de andere bracht de kostbare schilderijen naar een auto.
Veiling
De politie kwam de verdachte op het spoor toen een schilderij in januari bij de veiling werd aangeboden. Kunstspecialisten vertrouwden het niet. Na nieuw onderzoek kwam de politie terecht bij een 38-jarige man uit Heino en een 61-jarige man uit Lelystad. Behalve schilderijen werden daar ook xtc-pillen en hasj gevonden. In Duitsland werd een derde verdachte aangehouden.



Bewerkt door: