De Mexicaanse schrijver Carlos Fuentes is overleden. Dat heeft de Mexicaanse president Felipe Calderon gemeld. Fuentes, één van de bekendste Latijns-Amerikaanse romanschrijvers en essayisten, werd 83. Hij overleed aan een hartaanval in een ziekenhuis nabij Mexico-Stad.
Fuentes werd in 1928 geboren in Panama-Stad. Hij schreef niet alleen romans, maar ook kortverhalen, toneelstukken, literaire en politieke commentaarstukken en filosofische beschouwingen. Zijn romans gelden als "experimenteel". In 1987 won hij de Cervantesprijs.
Zijn roman 'De dood van Artemio Cruz', uit 1962, wordt dikwijls genoemd en geroemd als zijn meesterwerk. Zijn roman 'Gringo Viejo' (1985) werd een bestseller in de VS, wat haast automatisch leidde tot een Hollywoodverfilming: 'Old Gringo' (met Gregory Peck).



Bewerkt door: