Hugo De Greef.
Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege (CD&V) heeft Hugo De Greef aangesteld om op haar kabinet het internationaal cultuurbeleid mee uit te werken. Daarmee wil ze aantonen dat het haar menens is met het internationaal uitdragen van de Vlaamse cultuur.
Internationaal cultuurbeleid was één van de speerspunten van het Cultuurforum 2020, dat de minister vorig jaar organiseerde om aan de hand daarvan haar toekomstvisie en beleid uit te stippelen. Een werkgroep formuleerde een aantal doorbraken en actiepunten en om die snel en maximaal om te zetten in daadwerkelijk beleid, neemt Schauvliege Hugo De Greef onder de arm.
Kaaitheater
Hugo De Greef (57) stond twintig jaar aan het hoofd van het Kaaitheater in Brussel en deed internationale ervaring op als secretaris-generaal van de European Festival Association en als intendant van Brugge Culturele Hoofdstad 2002.
Ankerplekken
"Ik wil zo snel als mogelijk een uitgetekend internationaal cultuurbeleid voorstellen en in uitvoering brengen", zegt Schauvliege. De minister denkt onder meer aan Vlaamse aanwezigheid op toonaangevende presentatieplekken in Europa en op belangrijke momenten en ankerplekken als de culturele hoofdsteden, Expo's en de Olympische Spelen.
De Greef moet de Vlaamse internationale ambities stroomlijnen en een soort actieplan uittekenen. Dat zou tegen de zomer al klaar zijn. (belga/adb)


