Kristel Verbeke mag dan bekend zijn als een van de drie vrouwen van K3, ze heeft ook een eigen leven en een eigen carrière. De Vlaamse speelt de rol van Nina Ballerina in de musical Pinokkio, die op 22 februari in première gaat in het Nederlandse Den Bosch.
Eerste uitstapje
Het is haar eerste uitstapje sinds ze begon met het zangtrio. "Het is fantastisch. We doen al tien jaar alles samen, dus het is wel eens fijn om even geen drieling te zijn."
Niet dat de donkerharige Verbeke haar blonde collega Kathleen en de roodharige Karen zat is. "Ik bel ze veel en ze zijn ook al een keer langs geweest. Maar het is zo leuk om eens een ander personage te spelen dan 'Kristel van K3'. Die speel ik al tien jaar en ken ik zo goed."
Geweten van Pinokkio
Nina Ballerina is het geweten van Pinokkio. "De Blauwe Fee wekt haar tot leven en geeft haar de taak Pinokkio te begeleiden", aldus Verbeke. "Nina Ballerina moet hem helpen op het goede pad te blijven, maar dat lukt niet altijd. Het is een koppig manneke."
Dat 'manneke' is in het echt wel een 'vrouwke'. Anne Deliën speelt Pinokkio. "Ik heb al heel veel vrouwenrollen gespeeld, dus ik vind dit juist leuk. Ik heb voor inspiratie veel gekeken naar jongetjes. Ze zijn zo levendig en open; ik krijg heel veel energie van deze rol." Deliën was vroeger zelf een 'meisje-meisje'. "Met zo'n roze kamer", vertelt ze. "Maar stiekem zit er bij iedereen wel een brutaal jongetje vanbinnen."
Het bovenlijf van de 24-jarige actrice wordt stevig ingezwachteld en met een pak aan, een masker op en een hoog stemmetje ziet en hoort geen kind meer dat deze hij eigenlijk een zij is. "Voor kinderen is dit Pinokkio", zegt regisseur Jasper Verheugd.
Volwassen vrouw
Hij maakte de voorstelling enkele jaren geleden in België en had toen drie jonge acteurs voor de rol. Vanwege de strenge arbeidswet voor kinderen en het feit dat drie hoofdrolspelers veel tijd en energie kosten, heeft hij nu gekozen voor een volwassen vrouw. "Een vrouwenstem ligt toch dichter bij een de stem van een jongetje dan een mannenstem."
Verliefd op Amsterdam
Verbeke, die tijdens de repetities haar woonplaats in België voor Amsterdam verruilde, is intussen helemaal ingeburgerd in Nederland. "Ik ben verliefd geworden op Amsterdam. En Nederland is mijn tweede thuis. Ik ken het land goed en de mentaliteit spreekt me aan. Nederlanders zijn zeer professioneel en zo gedreven, meer dan Belgen. Theater en musical leeft hier veel meer dan bij ons."
Als ze opnieuw wordt gevraagd voor een rol in Nederland, pakt ze dan ook meteen weer haar biezen. "Ik ben ook al 32 jaar en als K3 over een aantal jaren stopt, is het toch fijn als ik mezelf heb ontwikkeld." (belga/bdr)


