© photo news.
Marc Bouchkov is de enige Belgische deelnemer die zich heeft kunnen plaatsen voor de halve finale van de Koningin Elisabethwedstrijd voor viool. De drie overige Belgische kandidaten raakten niet door de eerste ronde.
De 78 jonge violisten die mochten deelnemen aan de wedstrijd, hadden in de loop van de week een 15 minuten durend optreden moeten geven, met werken van Bach, Paganini en Schumann. Vannacht vond vervolgens de bekendmaking van de 24 halve finalisten plaats in aanwezigheid van koningin Fabiola.
Onder hen bevindt zich nog één Belg: Marc Bouchkov. De drie andere Belgische kandidaten - Claire Dassesse, Eugenia Ryabinina en Jolente De Meyer - werden niet geselecteerd door de jury.
Met zes deelnemers zijn de Zuid-Koreanen het best vertegenwoordigd in de halve finale. Voorts dingen nog altijd vier Amerikanen en drie Russen mee naar de hoofdprijs.
De halve finale vindt van maandag 7 tot zaterdag 12 mei plaats in het Flageygebouw. De finale, met twaalf violisten, wordt van 21 tot 26 mei georganiseerd in het Paleis voor Schone Kunsten.



Bewerkt door: