Stakende scenaristen stemmen morgen over akkoord

bewaar artikel
Door: redactie
11/02/08 - 10u38
De scenaristen staken al drie maanden.

Amerikaanse scriptschrijvers besluiten morgen of hun drie maanden durende staking tot een einde komt. Dat maakte de Writers Guild of America gisteren bekend. De vakbond heeft zich positief uitgesproken over een voorstel van film- en televisieproducenten. Als de vakbondsleden instemmen met de nieuwe arbeidsvoorwaarden, kunnen zij woensdag al weer aan het werk gaan.

Verkoop via dvd en internet
De schrijvers legden drie maanden geleden het werk neer uit onvrede over de vergoeding die ze krijgen voor de verkoop van hun producties via dvd's en het internet. Het nieuwe voorstel zou de scenaristen vergoeden voor deze nieuwe vormen van distributie, die steeds meer geld in het laatje brengen.

Redding voor film en tv
Als de schrijvers instemmen met de voorwaarden, betekent dat de redding voor vele filmproducties en het lopende televisieseizoen. Dat leunt momenteel op herhalingen en realityshows.

Oscars
Ook kunnen de organisatoren van de Oscar-uitreiking, die door de staking werd bedreigd, dan weer opgelucht ademhalen. Vorige maand werd de Golden Globe-uitreiking afgelast. Volgens vakbondsonderhandelaar John Bowman kwam toen de ommekeer in de onderhandelingen. De dreiging dat ook de Oscar-uitreiking met een persconferentie afgedaan zou moeten worden, bleek een belangrijk pressiemiddel te zijn, zei onderhandelaar David Young. (novum/lb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!