Internationale Persprijs voor Matthias Schoenarts in Palm Springs

bewaar artikel
Door: redactie
16/01/12 - 11u31

Op het 23ste Palm Springs International Film Festival heeft Matthias Schoenaerts de Fipresci internationale persprijs voor Beste Acteur gewonnen. Dit voor zijn vertolking in 'Rundskop', het speelfilmdebuut van Michaël R. Roskam. Dat meldt het Vlaams Audiovisueel Fonds.

In zijn rapport heeft de Fiprescijury het over Schoenaerts' "uitmuntende portrettering van een onschuldig en gevoelig man die opgesloten zit in een woest lichaam".

Eerder tijdens het Festival werd regisseur Michael R. Roskam door het Amerikaanse entertainmentvakblad Variety uitgeroepen tot een van de 10 meest beloftevolle regisseurs van het ogenblik. Hiervoor ontving hij in Palm Springs de 'Variety's 10 Directors to Watch' onderscheiding. 
 
Vergelijking met Scorsese

'Rundskop' sleepte ondertussen al bijna 25 prijzen in de wacht op festivals wereldwijd. Recent nog ging de film aan de haal met the New Auteurs Audience Award en de New Auteurs Critic's Prize for Best Actor (Matthias Schoenaerts) op het AFI Fest in Los Angeles. De film krijgt ook overwegend positieve besprekingen in de pers. Op 'IndieWire' schreef Eric Kohn onlangs nog: "Watching Bullhead, it's easy to imagine that Roskam could inherit the heated world of double-crossers and violent avengers that put Martin Scorsese on the map". (lb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!