UPDATE
De Frans-Poolse filmregisseur Roman Polanski moet in de gevangenis blijven. Dat heeft justitiewoordvoerder Folco Galli vandaag bevestigd. Het Zwitserse ministerie van Justitie vindt een vrijlating op borgtocht niet aangewezen omdat het gevaar te groot is dat de regisseur zou vluchten.
Polanski is op 26 september aangehouden bij zijn aankomst in Zürich. De dag erna zou hij op een filmfestival gelauwerd worden voor zijn hele oeuvre. De arrestatie gebeurde in het kader van een Amerikaans aanhoudingsbevel rond een 32 jaar oude zedenzaak.
In 1977 zou hij een meisje van dertien jaar gedrogeerd en verkracht hebben. Polanski bekende schuld en zat 47 dagen in de gevangenis. Hij mocht die echter verlaten vooraleer er een uitspraak was en vluchtte daarop naar Europa.
Vervolgens leefde hij in Frankrijk en in het Zwitserse Gstaad. Voor sommigen is het derhalve onbegrijpelijk dat Polanski niet eerder in Zwitserland werd aangehouden. Het slachtoffer, Samantha Geimer, heeft er echter zelf al meermaals op aangedrongen dat de aanklacht zou vervallen. (belga/svm)


